Arama

Umur'da Staj

Paragraf

Umur’da Staj Süreci

Umur olarak staj programlarımız kapsamında okullarla yaptığımız işbirliği ile hem öğrencilerin gelişimine destek verip onları iş hayatına hazırlamayı, hem de şirketimiz için gelecekteki istihdamlarımıza yönelik potansiyeli yüksek insan kaynağını arttırmayı ve bu sayede sektöre de donanımlı çalışan kazandırmayı hedefliyoruz.

Staj dönemleri

  • Yaz dönemi: Üniversite öğrencileri için staj dönemi Haziran-Ağustos ayları arasındadır.
  • Kış dönemi: Meslek lisesi öğrencileri için staj dönemi Eylül-Haziran ayları arasındadır.

Başvuru değerlendirme:

Staj başvuruları, öğrencilerin “Stajyer Başvuru Formu” doldurmaları yolu ile elden ya da ik@umur.com.tr adresi üzerinden e-posta yolu ile kabul edilmektedir. Ulaşan başvurular üzerinden yapılan değerlendirmeler ve ön elemeler sonrasında, uygun bulunan adaylar görüşme için davet edilir. Stajı onaylanan öğrenciler gerekli belgeleri hazırladıktan sonra staj süreci başlatılır.

Lise Dönemi Stajyer Alımları

Her yıl Mayıs ayında lise stajyer ihtiyaçlarımızı belirliyor, meslek alanlarına uygun okul müdürlükleri ile işbirliği yaparak öğrencilerin staj programlarında yer almasını sağlıyoruz.

Üniversite Dönemi Stajyer Alımları

Öğrencilerimizi her yıl Nisan ve Mayıs aylarında, Üniversiteler ile işbirliği yaparak gerçekleştirilen başvuru ve mülakatlar sonucu 3 farklı dönemde gerçekleştirilen staj programına dahil ediyoruz.

Stajyer olanakları:

Stajyer öğrenciler staj dönemleri süresince, yasa çerçevesinde belirlenen tutarda stajyer ücretine hak kazanırlar. Stajyer öğrencilerin SGK’ları okulları tarafından yapılmaktadır. Umur ailesinin bir parçası olarak değerlendirilen tüm stajyerlerimiz, şirketimiz tarafından sağlanan yemek ve ulaşım olanaklarından faydalanmaktadır. Ayrıca Umur çalışanlarının motivasyonunu arttırmaya yönelik olan tüm çalışmalardan da yararlanmaktadırlar.