Arama

DURABLE

Paragraf

DURABLE

DURABLE Hunke & Jochheim GmbH & Co. KG, 1920 yılında Almanya Iserlohn’da aile şirketi olarak kurularak, yaratıcılığı destekleyen kurumsal kültürü ve  ofis ürünleri üretimi ile gelişimde öncü olmuştur. 1959 yılında pazara ilk kez sunulan klipsli dosya DURACLIP®, kâğıtların delinmeden hızlı ve profesyonel bir şekilde dosyalanmasını sağlayarak çok önemli bir başarı elde etmiştir. İlerleyen yıllarda DURABLE markasının pazardaki yeri, sürekli olarak stil sahibi ve fonksiyonel ürünlerin geliştirilmesi ile korunmuştur. Kazanılan birçok uluslararası tasarım ödülü bu gelişimin bir göstergesidir. Avrupa’nın en büyük ofis malzemeleri ve sunum sistemleri üreticisi olan DURABLE zengin ürün yelpazesi, yüksek kalitesi ve mükemmel tasarımlarıyla tanınmaktadır.

DURABLE ürün kullanıcılarının profesyonel imajına ve dolayısı ile başarısına katkıda bulunmasını simgeleyen “THE STYLE OF SUCCESS” sloganı, aynı zamanda firmanın topluma ve çevreye karşı duyarlılığının açık bir göstergesi olan “başarı sorumluluk gerektirir” prensibini de ifade etmektedir.

2000’in üzerinde ürünü içeren DURABLE markası Sıkıştırmalı Dosyalar, Sunum Üniteleri, Duraframe Mıknatıslı Çerçeveler, Renkli Ofis Ürünleri, Kartvizitlikler, İsimlikler gibi pek çok farklı ve kaliteli ürünü tüketicilerine sunmaktadır.

DURABLE ürünlerinin büyük çoğunluğu Almanya’daki üretim tesislerinde (Gotha, Iserlohn-Sümmern, Kamen-Mether) ve bir kısmı da 2006 yılından beri Polonya’da üretilmektedir. Üretim kalitesi 1994’ten beri ISO 9001sertifikası ile garanti edilmektedir.

İngiltere, Hollanda, Belçika, İsveç, Fransa, Avusturya, Amerika’da iştirakleri ve Polonya, İtalya, Rusya’da temsilcilikleri ile dünya çapında faaliyet gösteren DURABLE, ayrıca ithalatçılar ile işbirliği yaparak uluslararası varlığını daha da arttırmaktadır.

Dünyanın lider kırtasiye markalarının temsilciliğini yapan UMUR Kırtasiye San ve Tic. A.Ş. tarafından Türk tüketicisine sunulmaktadır.

DURABLE Çevreye Duyarlılık Prensibi

Çevre koruması zamanımızın en büyük mücadelelerinden biridir. Sorumluluk sahibi hiçbir modern şirket, çevre bilinci olmaksızın faaliyetlerini sürdürmeyi düşünemez. Unutulmamalıdır ki, yaşadığımız gezegenden bir tane daha yok. Çevreye duyarlı bir firma, ancak ve ancak faaliyetlerini bu yönde sürekli olarak geliştirdiği sürece kalıcı bir etkiye sahip olabilir.

DURABLE temel prensipleri gereğince çevre odaklı yönetimini sürekli olarak iyileştirmeyi hedeflemektedir. Büyük oranda geri dönüşebilir ve aynı zamanda da kâr edilebilir ürünler geliştirme amacı ile hareket etmektedir. Ürünlerin ve üretim sürecinin çevresel etkileri, düzenli olarak kritik analizlerden geçmektedir. Bu nedenle ürünlerin malzeme kalınlıkları ve paketlemeleri mümkün olabilecek iyileştirmeler için devamlı olarak kontrol edilmektedir. Şirket içinde geliştirilen paketleme değişimleri sayesinde önemli ölçüde materyal tasarrufu sağlanmıştır.

DURABLE çevreye olan duyarlılığını satın alma politikaları ile de kanıtlamaktadır. Satın alma departmanı ve tedarikçiler arasında yapılan düzenli toplantılarda, ekolojik olarak sürdürülebilir üretimin lehinde önemli kararlar alınmaktadır; çünkü çevreyi korumanın yollarından biri de en uygun materyalin çok dikkatli seçimidir. Tüm üretici ve tedarikçilerin sertifikaları ve tabi oldukları yasal düzenlemeler mutlaka kontrol edilmekte ve buna göre alım kararı verilmektedir.