Arama

PILOT

Paragraf

Pilot

Yenilikçi, modern, kaliteli ve güvenilir ürünler sunar.

PILOT markası Tokyo Merchant Marine College’de profesör olan Ryosuke Namiki ve Masao Wada tarafından, 1918’de Japonya’da ‘The Namiki Manufacturing Company’ adı ile dolma kalem üreticisi olarak kurulmuştur.1938 yılında firma adını ‘The Pilot Pen Co. Ltd.’ ve 1989 yılında da bugünkü ismi olan‘Pilot Corporation’ olarak değiştirmiştir.

5 kıtada 15 ortaklığı, 80 distribütörü ve 3000 çalışanı ile Japonya’nın en eski ve en büyük kalem üreticilerinden biri olan PILOT, dünyanın 100’den fazla ülkesinde tüketicilere PILOT kalemleri ile kaliteli ve konforlu yazmanın ayrıcalığını sunmaktadır. Markanın etkin AR-GE departmanı, kendi bünyesinde yer alan tecrübeli tasarım ekibi, güçlü üretim altyapısı ve başarılı satış ağı ile yenilikçi ürünler üretmek ve yazı gereçleri teknolojisinin sınırlarını zorlamaktan asla vazgeçmemiştir.

Yenilikçi ürünlere yönelik araştırmaları ve endüstriyel kararlılığı ile PILOT, silinebilir mürekkebi ile kalem sektöründe devrim yaratan PILOT Frixion’la olduğu gibi, yazı gereçleri sektörünü tamamıyla değiştirecek başarılı teknolojileri kullanıcılarına sunmaya devam edecektir.

PILOT 2004 yılından bu yana, dünyanın lider kırtasiye markalarının temsilciliğini yapan UMUR Kırtasiye San ve Tic. A.Ş. tarafından Türk tüketicisine sunulmaktadır.

PILOT WEB SİTESİ