Arama

STABILO

Paragraf

STABILO

1855 yılında Almanya’da faaliyete geçen şirket bugün; 3.000’in üzerinde çalışanıyla Almanya, Malezya ve Çek Cumhuriyeti’ndeki fabrikalarında üretim yapmaktadır. Geçmişi yüz elli yıldan fazla bir zamana uzanmaktadır.

STABILO’nun şirket kültüründe en fazla ön plana çıkan özelliklerden biri, hiç kuşkusuz yenilikçiliktir. STABILO 1875 yılında ilk renkli kalemi piyasaya sürerek kullanıcılar için işlevsel ve heyecan verici bir yeniliğe imza atmıştır. 1927′de kozmetik bölümünü açarak ilk göz kalemini üretip büyük bir başarı yakalamıştır.

1971′de lansmanı yapılan STABILO BOSS ise dünyanın ilk fosforlu kalemidir ve halen dünya üzerinde en çok satan fosforlu kalem unvanını korumaktadır.

Geçmişi yeniliklerle dolu olan firma ergonomik yazı gereçleri üzerine son yıllarda yaptığı yatırımlar ile önemli gelişmeler kaydetmiş ve yazı yazmaya yeni başlayacak çocuklar için geliştirdiği EASYergo kurşun kalem modeli ile 2009 reddot tasarım ödülünü kazanmıştır.

STABILO yenilikçi ürünleriyle, günün modasını takip etmenin ötesine geçer; bizzat moda yaratır. STABILO ürünlerinin sadece birer yazım aracı değil, insanların yaşam tarzlarını yansıtan bir aksesuar olarak da görülmesinin nedeni budur.>

Dünyada 100′ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren STABILO, çevreye duyarlılığı ve bu alanda yaptığı çalışmalarla da öncü bir firmadır. STABILO ürünleri modern üretim tesislerinde en son teknoloji kullanılarak çevreye duyarlı ham maddeler ile üretilmektedir. Bu alanda yaptığı yatırımlar ile firmanın son iki yıl içerisindeki enerji kullanımı %30 azalırken, yapılan geri dönüşüm %30 oranında artmış ve 4,7 milyon litrenin üzerinde su tasarrufu sağlanmıştır.

STABILO, 1950 yılında ülkemizde satılmaya başlamıştır ve 2000 yılından bu yana dünyanın lider markalarının temsilciliğini yapan Umur Kırtasiye AŞ. tarafından tüketiciye sunulmaktadır.

STABILO WEB SITE