Arama

UHU

Paragraf

UHU

1905 yılında Almanya’nın Büehl şehrinde eczacı August Fişscher’in “Ludwing Hoerth” isimli kimya fabrikasını satın almasıyla UHU’nun  tarihi başlamıştır ve 1932 yılında, dünyanın kullanıma hazır ilk reçine bazlı sentetik yapıştırıcısının icadı ile asıl başarı gerçekleşmiştir.

Dönemin, bilinen tüm materyallerini yapıştırabilen bu ilk yapıştırıcıya” UHU Der Alleskleber” ( UHU Genel Amaçlı Yapıştırıcı) adı verilmiştir. Markanın doğuşunu sağlayan, sarı ve siyah renkli tüp içindeki ürün, günümüzün en bilinen yapıştırıcısı olarak hayatımızdaki vazgeçilmez yerini korumaktadır.

UHU’nun başarısı bu ürünle sınırlı kalmayarak dünyadaki başarısında, yeni ürünler yaratması ve mevcut ürünlerini, değişen ve gelişen tüketici ihtiyaçlarına göre geliştirmesi yatmaktadır.

UHU bugün, ürün gamına bir çok yenilikçi ve kullanışlı ürünün eklenmesi ile,okuldan ofise, hobiden endüstriyel uygulamalara kadar yapıştırıcıya ihtiyaç duyulan her alanda çözümler sunan bir markadır.

Ürünlerinin içeriğinden ambalajına kadar her zaman yüksek kaliteyi amaçlayan bir üretim anlayışına sahip olan marka, ürün kalitesinin standardizasyonu için, gerek kendi laboratuarlarında gerekse bağımsız kuruluşlar ( TÜV, SGS, dermatest® vb) tarafından çeşitli testlere tabi tutulmaktadır. UHU Araştırma & Geliştirme Departmanın misyonlarından biri de, ürün performansından ödün vermeksizin, gerek formülü gerekse ambalajında insan ve çevre dostu ürünler geliştirebilmektir.

Halen 125 ülkede 600 milyon tüketiciye ulaşan UHU, yapıştırıcı sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir.  Türkiye ve Avrupa’da pazar lideri olan marka, Ortadoğu’da, Asya ve Amerika kıtalarında da çok güçlü bir konuma sahiptir.>

Başta çocuklar olmak üzere her yaştan insanın yaratıcılığını beslemeyi, elde üretimi ve tamiratı destekleyerek tasarrufu artırmayı amaçlayan bir marka felsefesi ile, 1994 yılından beri Umur Kırtasiye San ve Ticaret A.Ş temsilciğinde Türkiye’deki büyümesine devam etmektedir.