Arama

KALİTE POLİTİKASI

Paragraf

KALİTE POLİTİKASI

Umur Kırtasiye A.Ş. olarak tüketicilerimizin ve müşterilerimizin beklentilerini karşılayan veya beklentilerinin üzerinde ürünler sunarak, tüketicilerimiz ve müşterilerimiz her ihtiyaç duyduklarında tercih ettikleri marka ve ürünler olmayı hedefliyoruz.

Ürünlerimizin tasarımı, üretimi, müşteri ve tüketicilerimize teslimat kalitesini belirli standartlar içinde yönetip/yürütüp, sürdürülebilir ve karlı bir şekilde büyümeyi hedefliyoruz.

Bu amaçla tüm Umur Kırtasiye A.Ş. çalışanlarının yapması gerekenler:

 • Ürünlerimizin fikir aşamasından itibaren çeşitli aşamalarda değerlendirip, test ettirip, denetleyip hem Avrupa, hem de Türkiye’ deki standartlarda ve üzerinde ürün güvenliği testlerini başarı ile geçmiş ürünleri tasarlamak ve pazara sunmak,
 • Ürün ve hizmetlerimizin, müşterilerimizin ve tüketicilerimizin satış noktalarına, evlerine, okul veya ofislerine ulaşana kadar ki süreçte yaşadıkları deneyimi sürekli iyileştirmek için çalışmak,
 • Ulusal ve uluslararası şartlara ve standartlara uymak,
 • Kalite Yönetim Sistemlerini sürekli gözden geçirmek, iyileştirmek ve geliştirmektir.

Umur Kırtasiye A.Ş. yönetimi ve tüm çalışanları bu standartlarda ürün ve hizmet sunmak için çalışır ve sürekli gelişme, iyileştirme için öneriler sunar, uygular.

Tüm bu kurallar ve bakış açıları; hem kendi ürettiğimiz, hem partner tedarikçilerimize ürettirdiğimiz hem de temsil ettiğimiz Dünya markaları tarafından üretilen ürün ve hizmetler ile tasarım, formül, hammadde, paketleme, üretim, depolama sevkiyat, sergileme, pazarlama, iletişim, satış ve imhası da dahil olmak üzere her yönüyle ürün kalitesi için geçerlidir.

                                                                                                                     Berna ACAR

                                                                                                                     Genel Müdür

                                                                                                                     21/09/2020

DUE DILIGENCE YÖNETİM SİSTEMİ

POLİTİKASI

AB Kereste Yönetmeliği (20 Ekim 2010 tarihli ve 995/2010 sayılı Tüzük), iç pazara ilk giren operatörlerin, kereste ve kereste ürünlerinin yanı sıra tüccarların yükümlülüklerini ortaya koymaktadır.

3 Mart 2013 tarihinde, AB Ahşap Yönetmeliği (EUTR), Avrupa Birliği'nde yasa dışı hasat edilmiş kereste ve kereste ürünlerinin dolaşımını durdurmak için yürürlüğe girmiştir.

Yönetmeliklerle tam uyumu garanti etmek için UMUR Kırtasiye San ve Tic AŞ olarak;

 • Yasal, Sosyal ve Çevresel Sorumluluklarımızı yerine getirmek için gerekli tüm çalışmaları yapıp Yönetim Sisteminin kurulması ve sürdürülebilir çalışmalar yapıyoruz. 
 • Sadece yürürlükteki mevzuata göre işlenen ve/veya ticareti yapılan malzemeleri tedarik etmeye kararlıyız.
 • Tedarik Zinciri Yönetimi kapsamında Tedarikçilerin ve malzemelerin kaynakları hakkında bilgilerin değerlendirilmesini ve doğrulamalarını sağlıyoruz
 • Risk değerlendirmesini etkin kılmak için gerekli bilgileri toplamakta ve doğrulamaktayız.
 • Risk Değerlendirmesi ve Azaltma işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.
 • Malzemenin yasa dışı bir kaynaktan tedarik edilmesi veya yasa dışı bir şekilde alınıp satılması riskini değerlendirmek için tedarikçilerimizin ve tedariklerinin risk değerlendirmesini yapmaktayız.
 • Riskin ihmal edilebilir olduğu düşünülmediyse, olası risklerden kaçınmak için uygun risk azaltma eylemleri gerçekleştiriyoruz.
 • Tüm kayıtlarımızı regülasyona uyum çerçevesinde belirtilen sürelerde saklamaktayız
 • Sertifikalı ahşap ürünler veya kontrollü menşei tedarik ediyoruz.

GENEL MÜDÜR

BERNA ACAR